Nabór 2017 Powtórki z czwórki DZIENNIK LIBRUS POCZTA GALERIA PLAN LEKCJI BIBLIOTEKA Facebook Strona główna

Mistrzowie Kodowania

Harmonogram

Budowa robotów i ich programowanie
sala 6 w naszym gimnazjum
3 marca
31 marca
7 kwietnia
12 maja
9 czerwca

programowanie w Scratchu ( 16.00 – 17.30)
17 marca
28 kwietnia
2 czerwca

kodowanie 019
Kodowanie w „Czwórce”

W ramach Tygodnia Kodowania w gimnazjum nr 4 odbyły się warsztaty. W zajęciach brali udział uczniowie z wielu szkół ( Gim 4, SP 7, SP 11, SP 5). Organizatorzy(pp. Kisielewska Sławomira, Jończak-Lis Monika, Janiak Milena, Stec Krzysztof) przygotowali kilka stanowisk do pracy i zabawy. Na każdym ze stanowisk młodzież mogła zdobyć nowe umiejętności. Tworzono aplikację w AppInventorze i gry w Scratchu. Uczniowie budowali roboty z klocków lego WeDo i programowali ich ruchy korzystając z języka programowania Scratch. Dużym zainteresowaniem cieszyło się „programowanie na dywanie”. W rolę robotów wcielali się sami uczniowie. Przy każdym stanowisku wsparcia młodszym kolegom udzielali przede wszystkim starsi uczniowie, dla których programowanie jest ogromną pasją. Radość uczniów i chęć kolejnych spotkań pokazały, iż należy organizować częściej takie warsztaty. Programowanie pobudza w młodych ludziach wyobraźnię, kreatywność i możliwość zdobycia nowych umiejętności, które mogą przełożyć na życie teraźniejsze.
Poza warsztatami w gimnazjum nr 4 odbywają się zajęcia z programowania w języku Scratch. Szczegóły można znaleźć na stronie naszej szkoły.

kodowanie 001kodowanie 005kodowanie 016

 

Kolejny raz uczniowie naszej szkoły oraz uczniowie ze szkół podstawowych nr 7 i nr 11 uczestniczyli w zajęciach z robotyki w oparciu o zestawy lego WeDo. Uczniowie budowali i programowali modele złożonych maszyn. Każdy jest aktywny, pełen pomysłów i pasji twórczej. Zajęcia przynoszą nowe wyzwania naszym młodym konstruktorom, uczą ich logicznego myślenia, planowania działań i konsekwencji a ponadto rozwijają zdolności manualne.

Dziękujemy Państwu Katarzynie i Zbyszkowi Półtorak, ich firmie P.P.H.U „Izotermoauto” Ostrów wlkp., za zasponsorowanie zestawu klocków Lego Wedo.

WP_20160311_16_54_50_Pro

 

WP_20160422_17_12_22_Pro