W dniu 25 listopada 2016 roku grupa wolontariuszek: Magda, Marika, Zuzia, Ola odwiedziła dzieci z Publicznego Przedszkola nr 12 w Ostrowie Wielkopolskim.
Przedszkolaki powitały nas piosenką i swoimi ulubionymi misiami. Celem tego spotkania było wspólne świętowanie Dnia Pluszowego Misia. Wolontariuszki przedstawiły dzieciom wiersz pt.: ”Dziesięć misiów”, który został uatrakcyjniony pacynkami. Z ciekawością dzieci rozpoczęły poszukiwania misiów ukrytych w ich sali. Udało się znaleźć wszystkie. Aby się o tym przekonać, zostały ułożone na dywanie i głośno odliczone. Wolontariuszki zaśpiewały z dziećmi piosenkę pt.: „Jedzie pociąg z daleka”, a następnie wspólnie składali elementy misia na dużej kartce. Po zakończeniu zadania każda grupa zaprezentowała swoją pracę. Następnie każde dziecko otrzymało misia do samodzielnego złożenia. Na koniec spotkania zostało zrobione wspólne pamiątkowe zdjęcie.
Anna Żmuda-Kuberacka
W dniu 23 listopada 2016r. z okazji Dnia Pluszowego Misia wolontariuszki z naszego Gimnazjum: Zuzia, Ola, Weronika, Magda, Natalia, Marika odwiedziły dzieci z ostrowskiego szpitala.
Mali pacjenci z zainteresowaniem wysłuchali wiersza pt.: „Dziesięć misiów”. Z wielką radością składali i sklejali elementy misia oraz barwnie pokolorowali swojego misiaczka.
Wszyscy pacjenci oddziału chirurgii dziecięcej i pediatrii otrzymali pluszowe misie, które zostały przekazane przez uczniów Gimnazjum. Ola, uczennica klasy IIIe wraz ze swoją mamą zaprojektowała i uszyła dla dzieci wyjątkowe misie.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy pomagali w zorganizowaniu tego spotkania.
Anna Żmuda-Kuberacka
Nasze Gimnazjum od początku istnienia tj. od roku 1999 współpracuje z Polskim Czerwonym Krzyżem Zarząd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim. W ramach Szkolnego Koła PCK, angażujemy młodzież do wypełniania zadań statutowych PCK jak również zadań okolicznościowych związanych z aktualnymi potrzebami, np. udziału w kweście na rzecz ofiar trzęsienia ziemi i fali tsunami w Azji.
W ramach działalności Szkolnego Koła PCK podejmujemy następujące zadania:
(członkowie i wybrani wolontariusze kwestują na terenie miasta i w marketach).
Wyznaczając chętnych do tych akcji przyjmujemy kryteria rzetelnego doboru uczennicy, ucznia, którzy godnie reprezentują szkołę. Będąc z uczniami podczas ich działań potwierdzamy ważność tych akcji.
Młodzież bardzo chętnie podejmuje współpracę z PCK. Włączając się do tych akcji wychodzi naprzeciw problemom biedy, bezrobocia, tragediom jakie dotykają ludzi. Niesienie pomocy potrzebującym, poprzez włączenie się w akcje wyrabia pozytywne cechy charakteru u uczniów i daje pozytywne świadectwo o nich samych i o naszej szkole.