Nabór 2017 Powtórki z czwórki DZIENNIK LIBRUS POCZTA GALERIA PLAN LEKCJI BIBLIOTEKA Facebook Strona główna

Szkolne Koło Wolontariatu

Nasze Wolontariuszki w Przedszkolu nr 12

DSCF5839 DSCF5867 DSCF5865 DSCF5862

W dniu 25 listopada 2016 roku grupa wolontariuszek: Magda, Marika, Zuzia, Ola odwiedziła dzieci z Publicznego Przedszkola nr 12 w Ostrowie Wielkopolskim.

Przedszkolaki powitały nas piosenką i swoimi ulubionymi misiami. Celem tego spotkania było wspólne świętowanie Dnia Pluszowego Misia. Wolontariuszki przedstawiły dzieciom wiersz  pt.: ”Dziesięć misiów”, który został uatrakcyjniony pacynkami. Z ciekawością dzieci rozpoczęły poszukiwania misiów ukrytych w ich sali. Udało się znaleźć wszystkie. Aby się o tym przekonać, zostały ułożone na dywanie i głośno odliczone. Wolontariuszki   zaśpiewały z dziećmi piosenkę pt.: „Jedzie pociąg z daleka”, a następnie wspólnie składali elementy misia na dużej kartce. Po zakończeniu zadania każda grupa zaprezentowała swoją pracę. Następnie każde dziecko otrzymało misia do samodzielnego złożenia. Na koniec spotkania zostało zrobione wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Anna Żmuda-Kuberacka

Wizyta “misiów” w szpitalu

DSCF5835

DSCF5824

DSCF5812

DSCF5804

W dniu 23 listopada 2016r. z okazji Dnia Pluszowego Misia wolontariuszki z naszego Gimnazjum: Zuzia, Ola, Weronika, Magda, Natalia, Marika odwiedziły dzieci z ostrowskiego szpitala.

Mali pacjenci z zainteresowaniem wysłuchali wiersza pt.: „Dziesięć misiów”. Z wielką radością składali i sklejali elementy misia oraz barwnie pokolorowali swojego misiaczka.

Wszyscy pacjenci oddziału chirurgii dziecięcej i pediatrii otrzymali pluszowe misie, które zostały przekazane przez uczniów Gimnazjum. Ola, uczennica klasy IIIe wraz ze swoją mamą zaprojektowała i uszyła dla dzieci wyjątkowe misie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy pomagali w zorganizowaniu tego spotkania.

Anna Żmuda-Kuberacka

 

Obraz 020

Nasze Gimnazjum od początku istnienia tj. od roku 1999 współpracuje  z Polskim Czerwonym Krzyżem Zarząd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim. W ramach Szkolnego Koła PCK, angażujemy młodzież do wypełniania zadań statutowych PCK jak również zadań okolicznościowych związanych z aktualnymi potrzebami, np. udziału w kweście na rzecz ofiar trzęsienia ziemi i fali tsunami w Azji.

W ramach działalności Szkolnego Koła PCK  podejmujemy następujące zadania:

 • Akcja „Wyprawka dla żaka” (zbiórka środków finansowych na zakup przyborów szkolnych dla najuboższych dzieci z naszego miasta i powiatu ostrowskiego).
 • Akcja dzień bez papierosa (plakaty, ulotki).
 • Akcja „Dzień walki z głodem” (zbiórka na terenie szkoły  środków finansowych na zakup artykułów żywnościowych).
 • Akcje charytatywne z okazji Świąt Bożego Narodzenia, których celem jest zebranie środków finansowych dla rodzin najuboższych z miasta i powiatu ostrowskiego                ( członkowie i wybrani wolontariusze kwestują na terenie miasta i w marketach).
 • Wieczerza Wigilijna dla dzieci z rodzin najuboższych oraz wielodzietnych. Udział w Wieczerzy  biorą uczniowie naszego gimnazjum wytypowani przez pedagoga szkolnego. Rodzice wytypowanych dzieci otrzymują paczki żywnościowe.
 • Profilaktyka HIV i AIDS (plakaty, ulotki).
 • Prelekcje na temat narkotyków np.  „Narkotyki -  nie biorę”.
 • Akcje charytatywna z okazji Świąt Wielkanocnych, których celem jest zebranie środków finansowych dla rodzin najuboższych z miasta i powiatu ostrowskiego

(członkowie i wybrani wolontariusze kwestują na terenie miasta i w marketach).

 • Śniadanie Wielkanocne dla dzieci z rodzin najuboższych oraz  wielodzietnych. Udział w Śniadaniu Birą uczniowie naszego gimnazjum wytypowani przez pedagoga szkolnego. Rodzice wytypowanych dzieci otrzymują paczki żywnościowe.
 • Akcja „Gorączka złota” trwająca 3 miesiące,  przeprowadzana w naszym gimnazjum na rzecz najbiedniejszych dzieci na terenie miasta i powiatu ostrowskiego.
 • Akcja charytatywna z okazji „Tygodnia PCK”, której dochód jest przeznaczony na akcję letnią dla najuboższych dzieci i młodzieży  z terenu miasta i powiatu ostrowskiego. (członkowie i wybrani wolontariusze kwestują w marketach).

Wyznaczając chętnych do tych akcji przyjmujemy kryteria rzetelnego doboru uczennicy, ucznia, którzy godnie reprezentują szkołę. Będąc z uczniami podczas ich działań potwierdzamy  ważność tych akcji.

Młodzież bardzo chętnie podejmuje współpracę z PCK. Włączając się do tych akcji wychodzi naprzeciw problemom biedy, bezrobocia, tragediom jakie dotykają ludzi.  Niesienie pomocy potrzebującym, poprzez włączenie się w akcje wyrabia pozytywne cechy charakteru u uczniów i daje pozytywne świadectwo o nich samych i o naszej szkole.